nobeltours
03 اسفند 1401 - 07:10

از بازگشت عراق به نقش طبیعی خود خرسندیم

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به خرسندی ایران از بازگشت عراق به نقش طبیعی و موثر خود در منطقه گفت: این سفر با هدف پیگیری موضوعات دوجانبه، مسائل مهم منطقه ای و بین المللی صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان که به دعوت «فواد حسین» همتای عراقی وی به بغداد سفر کرده است، قرار است در این سفر دو روزه با مقام‌های سیاسی و قضائی عراق، دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو کند.

وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت: این سفر با هدف پیگیری موضوعات و مناسبات دو جانبه صورت می‌گیرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: مشورت‌های نزدیکی بین تهران و مقامات عالی رتبه عراق در خصوص مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی وجود دارد. ما امروز به دعوت جناب آقای فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در بغداد هستیم تا بتوانیم آن مشورت‌ها را تکمیل کنیم.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: طبعاً نقش منطقه‌ای عراق، امروز بیش از هر زمانی برجسته شده و حضور ما هم در عراق همزمان با برگزاری نشست پارلمان‌های عربی در این کشور است و این هم نشان می‌دهد که عراق به جایگاه طبیعی خود بازگشته است.

حسین امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما با توجه به رابطه ممتازی که با عراق داریم و موضوعات متنوعی که در دستور کار روابط دو کشور وجود دارد از اینکه کشور دوست و برادر عراق در جایگاه طبیعی خود در منطقه قرار دارد، احساس رضایت و خرسندی می‌کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین در محل شهادت فرماندهان پیروزی حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در مسیر فرودگاه بغداد توقف و به این شهدا ادای احترام کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1049751